Kurz

Webinár naživo online: Všímavé jedenie

Praktický webinár pre každého, komu záleží na krajšom prežívaní, zdravej strave, redukcii hmotnosti nielen cestou rozičných diét, ale aj tým, akým spôsobom potravu konzumujeme. Viete rozoznať fyzický hlad od  emočného? A  čo je to emočné jedenie ? Ako preťať začarovaný kruh emočného jedenia? Ako sa naučiť jesť vedome, všímavo? Mindfulness - všímavosť - nám aj do takej automatickej činnosti, akou je jedenie, môže vniesť viac uvedomenia a radosti zo života a pomôcť zbaviť sa emočného jedenia, nárazového prejedania, lepšie kontrolovať svoje chute, viac si uvedomiť, čo a hlavne AKO jeme.

Čo sa naučíte

Čo je to emocionálne jedenie? Ako sa od seba líšia fyzický a emočný hlad? Ako jesť všímavo? A ako môžem schudnúť pomocou všímavého jedenia? A prečo sa prejedáme? Má to svoj dôvod...

Prakticky si vyskúšame, čo to znamená, vystúpiť pri jedení z autopilota, vrátime sa ku zmyslom, precíteniu chutí a vôní. Zjeme spoločne a všímavo rôzne veci, na ktorých ulietavate. Prineste si 3  hrozienka, alebo  sušené ovocie, potravinu, ktorú máte radi, ale chceli by ste ju menej konzumovať, kúsok syra, ale môžete aj čokoládu,  chipsy, ak je to niečo, čo by ste chceli dostať pod kontrolu...A pohár vody.

Čo zažijete

Chvíľku iba pre seba. Zdieľanie s podobne naladenými ľuďmi, ktorí tiež riešia tento problém.  Otvorenie zmyslov. Uvedomenie si chutí a vôní. Jedenie so zvedavosťou malého dieťaťa.

Obsah kurzu

  • Kurz je určený tým, ktorí neriešia iba to, čo jedia, ale aj AKO jedia
  • Zážitková  forma posilňuje uvedomenie, pestovanie nových návykov a ich uvedenie do života
  • Málo teórie, veľa praxe a uvedomenia
  • Interaktívna forma s využitím chatu a zdieľania v skupinách

Komu je kurz určený

Všetkým, ktorým záleží na svojom zdraví a chcú pre to aj niečo konkrétne urobiť. Všetkým, ktorí nechcú iba ďalšiu teóriu, ale aj konkrétnu zručnosť - všímavosť pri jedení.

Ako kurz prebieha

Webinár prebieha  naživo ONLINE cez aplikáciu ZOOM.

Cena: 20,00 €

Prihlasovací formulár do kurzu

Ak máte záujem o kurz, prihláste sa pomocou tohto formulára

(meno, priezvisko, titul, dátum narodenia)

údaje potrebné na vystavenie certifikátu