OD MANAŽÉRKY KU KOUČKE

Som koučka, ktorá zodpovedne a na exaktnej úrovni pomáha klientom objavovať ich potenciál, riešiť ich vlastné témy a dosahovať ciele pracovného alebo osobného života.

Moja cesta ku koučingu viedla  cez roky vlastného  ľudského dozrievania, intenzívnu prácu na sebarozvoji a viac ako dvadsaťročnú prax  v práci s ľuďmi z rôznych odborov a národností. Mala som to šťastie, že som si mohla sama prejsť koučingom a pozorovať jeho  priaznivý efekt. Koučovací prístup som využívala aj pri riadení ľudí . Keď som odišla zo sveta korporácií a začala s vlastným podnikaním, vedela som, že profesionálny  koučing bude určite jednou z oblastí, ktorým sa chcem venovať .
Absolvovala som vzdelávací program pre koučov podľa medzinárodných štandardov ICF,  vysoko rešpektovanej Svetovej federácie koučov. V koučovaní aplikujem sytemický prístup  a jeho základný princíp : Nerob, čo nefunguje, nájdi, čo funguje, a rob toho viac .
Koučujem v slovenskom i v anglickom jazyku.
ČO ROBÍM A AKO VÁM  MOŽEM POMOCŤ?
Ako profesionálna koučka  vám pomáham nájsť dlhodobé alebo krátkodobé riešenia v rôznych oblastiach, najčastejšie to býva súkromný alebo pracovný život. Verím, že každý človek  je jedinečný originál so svojimi vlastnými zdrojmi a potenciálom, ktoré vám pomáham objaviť a naplno rozvinúť, aby ste dosiahli svoje ciele alebo niečo vo svojom živote zmenili. Počas koučovacieho rozhovoru spoločne rozmotávame vaše témy a situácie, hľadáme možnosti a riešenia, ktoré máte v sebe a ktoré vám prinesú lepšiu kvalitu života a viac radosti. Pomyselnou baterkou vám svietim na miesta, ktoré možno práve teraz nevidíte. Ako kouč vám nikdy neradím, neposudzujem, nevyjadrujem svoj názor  ani nepodsúvam riešenia. Na tie si v našom spoločnom dialógu prichádzate sami a vtedy je omnoho pravdepodobnejšie, že ich aj uskutočníte. Mojím najsilnejším nástrojom je pozorné počúvanie a kladenie otázok, ktoré by ste si možno nikdy nepoložili. Som tu len a len pre vás, venujem vám maximálnu pozornosť, vnímam vás veľmi  pozorne a ladím sa na vaše myslenie. Som expertom na rozhovor a spoločne smerujeme k vaším vlastným riešeniam, pri ktorých naplno využijete svoj potenciál. Spolu sa pozeráme na prítomnosť a budúcnosť, do minulosti sa vraciame iba za svetlými chvíľkami.
Naša spoločná cesta k výsledku si niekedy vyžaduje veľkú trpezlivosť a vašu vôľu k zmene a nájdeniu vlastných zdrojov.