KOUČING

Som profesionálna koučka, ktorá zodpovedne a na exaktnej úrovni pomáha klientom objavovať ich potenciál, riešiť ich vlastné témy a dosahovať ciele pracovného alebo osobného života.
OD MANAŽÉRKY KU KOUČKE
Moja cesta ku koučingu viedla  cez roky vlastného  ľudského dozrievania, intenzívnu prácu na sebarozvoji a viac ako dvadsaťročnú prax  v práci s ľuďmi z rôznych odborov a národností. Mala som to šťastie, že som si mohla sama prejsť koučingom a pozorovať jeho  priaznivý efekt. Koučovací prístup som využívala aj pri riadení ľudí. Keď som odišla zo sveta korporácií a začala s vlastným podnikaním, vedela som, že profesionálny bude určite jednou z oblastí, ktorým sa chcem venovať.
Absolvovala som vzdelávací program pre koučov podľa medzinárodných štandardov ICF,  vysoko rešpektovanej Svetovej federácie koučov. V koučovaní aplikujem sytemický prístup  a jeho základný princíp: Nerob, čo nefunguje, nájdi, čo funguje, a rob toho viac.
Koučujem v slovenskom i v anglickom jazyku.
ČO ROBÍM A AKO VÁM  MOŽEM POMOCŤ?
Ako profesionálna koučka  vám pomáham nájsť dlhodobé alebo krátkodobé riešenia v rôznych oblastiach, najčastejšie to býva súkromný alebo pracovný život. Verím, že každý človek  je jedinečný originál so svojimi vlastnými zdrojmi a potenciálom, ktoré vám pomáham objaviť a naplno rozvinúť, aby ste dosiahli svoje ciele alebo niečo vo svojom živote zmenili  . Počas koučovacieho rozhovoru spoločne rozmotávame vaše témy a situácie , hľadáme možnosti a riešenia, ktoré máte v sebe a ktoré vám prinesú lepšiu kvalitu života a viac radosti. Pomyselnou baterkou vám svietim na miesta, ktoré možno práve teraz nevidíte . Ako kouč vám nikdy neradím, neposudzujem, nevyjadrujem svoj názor  ani nepodsúvam riešenia. Na tie si v našom spoločnom dialógu prichádzate sami a vtedy je omnoho pravdepodobnejšie, že ich aj uskutočníte . Mojím najsilnejším nástrojom je pozorné počúvanie a kladenie otázok, ktoré by ste si možno nikdy nepoložili. Som tu len a len pre vás , venujem vám maximálnu pozornosť , vnímam vás veľmi  pozorne a ladím sa na vaše myslenie . Som expertom na rozhovor a spoločne smerujeme k vaším vlastným riešeniam , pri ktorých naplno využijete svoj potenciál. Spolu sa pozeráme na prítomnosť a budúcnosť, do minulosti sa vraciame iba za svetlými chvíľkami.
Naša spoločná cesta k výsledku si niekedy vyžaduje veľkú trpezlivosť a  vašu vôľu  k zmene a nájdeniu vlastných zdrojov.
AKÝM TÉMAM SA V KOUČINGU NAJČASTEJŠIE VENUJEM?
  • Biznis koučing
Biznis koučing ponúkam najmä majiteľom firiem a manažérom, ale aj komukoľvek, kto chce na sebe pracovať a  fungovať efektívnejšie. Osobne ho považujem za najefektívnejšiu formu osobného rozvoja. V koučovaní riešite svoje vlastné témy a keďže si k nim sami nachádzate nový pohľad alebo riešenie , ste omnoho motivovanejší začať ich okamžite realizovať. Najčastejšie témy sú: ako viesť tím, ako riešiť konflikty , ako  dosahovať výkon, ako nastavovať ciele, ako efektívne komunikovať , ako delegovať , ako nájsť rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. Hľadáme nové možnosti, podporujeme, čo funguje, objavujeme , čo nás posúva ďalej a zbavujeme sa toho, čo už nie je užitočné. Spoločne analyzujeme a definujeme váš manažérsky štýl . Koučovanie je pre vás zároveň dobrou motiváciou, aby ste tento prístup používali vo svojej praxi smerom k ľuďom , ktorých vediete.  Ako koučujúci manažér pomáhate svojim ľuďom rásť a získavate viac času na koncepčné a strategické činnosti .
  • Kariérny koučing
V kariérnom koučingu pomáham najmä študentom, absolventom  ale aj pracujúcim, ktorí sa sú odhodlaní uskutočniť zmeny vo svojej  súčasnej alebo budúcej  kariére. Ak dlhšie váhate, čo je to pravé, čo by ste v živote mali robiť , ak sa neviete rozhodnúť, či ostať v súčasnom zamestnaní alebo odísť inde či podnikať,  potom práve kariérny koučing pomôže pozrieť sa objektívne a realisticky na vašu situáciu z iného uhla a odhaliť možnosti, o ktorých možno ani netušíte. Vo veľkej miere tu pracujeme s vašimi silnými stránkami a hľadáme vaše flow – činnosť, ktorá vás najviac baví a pri ktorej prestávate vnímať čas.
  • Životný ( Life )  koučing
Najväčším expertom na vlastný život je každý z nás sám. Ako vraví klasik, nie je to o tom, čo sa nám v živote prihodí, ale o tom, ako sa k  danej situácii dokážeme postaviť . Ako dokážeme veci, ktoré sa dejú, prijať, spracovať alebo zmeniť to, čo zmeniť dokážeme. Životný koučing sa zameriava najmä na oblasť vášho  osobného života , práce, zdravia, vzťahov a koníčkov a je vhodný pre tých, ktorí aktívne hľadajú pozitívnu zmenu v živote alebo rozuzlenie rôznych tém , dilem a situácií každodenného života .  Ak nečakáte zaručené rady, riešenia alebo názor na vašu situáciu a ak ste pripravený vziať svoj život do vlastných rúk, potom je životný koučing ten správny nástroj, ktorý vám pomôže naštartovať zmenu.
  • Senior koučing
K záujmu o senior koučing ma inšpirovali reálni ľudia v seniorskom veku, ktorí,  bez ohľadu na ich históriu alebo materiálne zázemie, žijú krásne a aktívne životy. Vnímanie a hranice  seniorského veku sa prudko menia, rovnako názory na dôchodcov a život v dôchodku. Senior koučing je určený ľuďom, ktorí  sa chcú cielene pripraviť na život na dôchodku, zlepšiť svoj život, ak už na dôchodku sú, hľadať nové možnosti alebo znovuobjaviť to, čo im niekedy robilo radosť . V senior koučovaní sa zameriavame na dnešok a budúcnosť,  spoločne hľadáme to, čo sa dá zo života na dôchodku vyťažiť tak, aby sa každý deň stal pekným zážitkom . Spoločne hľadáme a nachádzame možnosti , o ktorých ste možno ani neuvažovali , nové inšpirácie a vy si vyberiete tú, ktorá bude pre vás najlepšia . Rada vám pomôžem preladiť vašu myseľ a zistíme, ako sa dá budovať na všetkom krásnom a pozitívnom, čo vám kedysi prinášalo potešenie.
Už len fakt, že vás  veľmi pozorne vypočujem a budem tu len pre vás,   zlepšuje náladu a pomáha postupne preprogramovať vašu  myseľ , aktivizovať sa a  zabrzdiť negatívne myšlienky.
PREČO BY SOM PRÁVE JA MALA BYŤ VAŠOU KOUČKOU ?
  • Mám rada ľudí, pracujem s nimi veľa rokov  a verím v ich potenciál
  • Pracujem podľa princípov Svetovej  federácie koučov, najrešpektovanejšej profesnej organizácie koučov na svete
  • Etika a zachovanie dôvernosti je pre mňa absolútnu samozrejmosťou
  • Rada podporím a pomôžem tým, ktorí sa nechcú iba sťažovať, ale sú pripravení a odhodlaní vziať svoj život do vlastných rúk a aktívne sa spolupodieľať  na zmene